Henkilökunta ja yhteystiedot

Halusittepa kysyä meiltä jotakin, varmistaa meiltä jonkin asian, antaa meille palautetta tai pyytää meiltä jotakin, ottakaa meihin epäröimättä yhteyttä. Liian pientä asiaa yhteydenottoon ei olekaan.

Meitä voitte tavoitella alla olevista puhelinnumeroista tai sähköpostitse (etunimi.sukunimi@kerava.fi ) tai Wilman kautta. Jos emme vastaa saman tien, on Teillä oikeus odottaa meidän olevan Teihin yhteydessä kahden päivän kuluessa.

Hallinto
rehtori Risto Kilvelä   ......................................................................040 318 2250
virka-apulaisrehtori Marjut Vaattovaara   .......................................040 318 2717
apulaisrehtori Juha Loman   ..........................................................040 318 2718
koulusihteeri Pia Holmberg   (ma – pe)   .......................................040 318 2555
koulusihteeri Kati Kantonen   (to ja pe)  ........................................040 318 2251
Opiskeluhuollon henkilöt
koulukuraattori Miila Anttila   .........................................................040 318 2189
psykologi Laura Lehtilä   ................................................................040 318 2826
kouluterveydenhoitaja Elina Roiha   …….......................................040 318 3413
kouluterveydenhoitaja Henna Virkki   ...........................................040 318 2257
Kiinteistönhuolto ja -valvonta, ruokahuolto
kouluisäntä Mika Männistö   ………………...................…………..040 318 2252
kouluisäntä Aarne Levälehmus ð iltaisin   ……………...........……040 318 2252
ravitsemispäällikkö Hannele Hartonen   ........................................040 318 4812
ravitsemistyönjohtaja Anne Krook  ................................................040 318 2258
Yleiset puhelinnumerot
Henkilöstön tauko- ja työtila  .........................................................040 318 2256
Luokanopettajien "päivystysmobiili" koulupäivinä kello 12:een   ...040 318 4062
Iltapäivätoiminta  ............................................................................040 318 2282
Iltapäivätoiminta  ............................................................................040 318 4062
Luokanopettajat ja -valvojat (oppiaine) ​ ​
1AHeli Väisänen 
2AUllamaija Kaippio 
3ATeija Paavola 
4AMira Visuri 
5ASanna Karppinen 
6ANoora Hämeenaho 
7A Katariina Koskinen (äidinkieli ja kirjallisuus) 
7B Seija Lappalainen & Oili Reinikainen   …………..……040 318 4062
7C Laura Routio  (ruotsi) 
7D Urpo Pikkupeura (liikunta, terveystieto)  ……………....040 318 4223
7ERitva Mankinen (käsityö: pehmeät materiaalit)   ...........040 318 2777
7FSoili Lantto  (biologia, maantieto)   
7GJussi Ruoti  (evankelisluterilainen uskonto) 
7KVirpi Suomalainen (erityisluokanopettaja)   ...................040 318 4990
8AJenna Sjöholn  (ranska, englanti) 
8B Heli Pulliainen (kotitalous)  ............................................040 318 2716
8COtto Kallioranta (äidinkieli ja kirjallisuus) 
8DSalla Rasinmäki (liikunta, terveystieto)   .......................040 318 2185
8EMinna Stolt (englanti, saksa) 
8FJukka Lämsä (matematiikka, fysiikka, kemia) 
8KSäde Tahvanainen (erityisluokanopettaja)   ..................040 318 4208
9AEsko Syrjäläinen (biologia, maantieto) 
9BIlkka Anttila  (käsityö: kovat materiaalit)   ...........………040 318 2776
9CKari Väisänen  (käsityö: kovat materiaalit)  ……………040 318 2479
9DLoviisa Leinonen  (liikunta, terveystieto)  …….......……040 318 4220
9EAhti Syreeni (matematiikka, TVT)  …….......……………040 318 2430
9FPaula Holopainen  (musiikki) 
9GPäivi Kaarre (historia, yhteiskuntaoppi) 
9HAija Tarkiainen-Kesti (englanti, ruotsi) 
9ISakari Kursula (äidinkieli ja kirjallisuus)   ......................040 318 2727
9KIlkka Hämäläinen (erityisluokanopettaja)  ……………...040 318 2721
8-9JAri Enqvist (erityisluokanopettaja)  ………….....………040 318 4124
3-6PMaarit Suhonen   ..........................................................040 318 ....
7-9PIlkka Miettinen (erityisluokanopettaja) ……….....………040 318 4016
10Johanna Kaarre  (matematiikka, fysiikka, kemia)   
Erityisopettajat
Teija Karjalainen (1-6 luokat)  ……………...........………………040 318 2773
Suivi Karus (8. luokat)  ……………....................………………….040 318 2040
Jenni Lehtinen (7. luokat)  ...........................................................040 318 4007
Anita Rapp (9. luokat)  …………………………….........................040 318 4225
Opettajat
Ulla Huhtala (resurssiopettaja) 
Kati Jalkanen (oppilaanohjaaja)  .................................................040 318 4053
Merja Juhala (oppilaanohjaaja)  ..................................................040 318 2274
Piia Kolehmainen (matematiikka, fysiikka, kemia) 
Anitta Minkkinen (matematiikka, fysiikka, kemia) 
Pasi-Pekka Peisa (kuvataide) 
Tapio Penttilä (matematiikka, fysiikka, kemia) 
Sanna Tidenberg (resurssiopettaja) 
Johanna Yli-Koski-Vellonen (oppilaanohjaaja)  ...........................040 318 2479
Avustava henkilökunta
Ulla Barck (oppilaiden ohjaaja, 3-6P)  ..........................................040 318 ....
Marjo HIlska (koulunkäyntiavustaja) 
Taina Honkanen (koulunkäyntiavustaja) 
Christine Lehtonen (koulunkäyntiavustaja) 
Ida Linna (koulunkäyntiavustaja) 
Merja Marjamaa (koulunkäyntiavustaja) 
Liis Moor (koulunkäyntiavustaja) 
Mari Pilvesvuori (oppilaiden ohjaaja, 3-6P)   ...............................040 318 2224
Meea Räisänen (koulunkäyntiavustaja) 
Ville-Matti Vienola (koulunkäyntiavustaja) 

 

 

 

 

 

 

 

Päivitetty 10.07.2017 klo 18:41