Henkilökunta ja yhteystiedot

Koulun yhteystietoja

Rehtori Sirpa Nenonen, p. 040 318 2151, sirpa.nenonen@kerava.fi

Apulaisrehtori Jouko Salmi, p. 040 318 4061 Jaakkolan toimipiste, yläkoulu jouko.salmi@kerava.fi

Virka-apulaisrehtori Mari Moilanen, p. 040 318 2146 Lapilan toimipiste mari.moilanen@kerava.fi

Kanslia koulusihteeri Kati Kantonen p. 040 318 2152 kati.katonen@kerava.fi

Kanslia koulusihteeri Ritva Somero, p. 040 318 2164, ritva.somero@kerava.fi

Koulukuraattori Noora Tuhkanen, p. 040 318 3011, noora.tuhkanen@kerava.fi

Koulupsykologi Teresia Åström, p. 040 318 4021, teresia.astrom@kerava.fi (alakoulu ja yläkoulu)

Terveydenhoitaja Mikko Rantala, p. 040 318 2138 mikko.rantala@kerava.fi (Jaakkola ja Lapila)

Koululaisten iltapäiväkerho Lapilan toimipiste, p. 040 318 2467

Opettajat (Jaakkola), p. 040 318 2244

Opettajat (Lapila), p. 09 2949 2147

Oppilaanohjaaja, p. 040 318 2230 Pirjo Karjalainen
pirjo.karjalainen@kerava.fi

Oppilaanohjaaja, p. 040 318 2235 Laura Sirkiä
laura.sirkia@kerava.fi

Erityisopetus (Jaakkola)

Erityisopettaja Hanna Gale, p. 040 318 2427
hanna.gale@kerava.fi

Erityisopettaja Kati Metsätalo p. 040 318 2427
kati.metsatalo@kerava.fi

Erityisopettaja Saara Perälä p. 040 318 2427
saara.perala@kerava.fi

Erityisluokanopettaja Maria Shcherbinin, p. 040 318 2427
maria.shcherbinin@kerava.fi

Erityisluokanopettaja Anu Reponen, p. 040 318 2244
anu.reponen@kerava.fi 

Erityisopetus (Lapila)
Erityisopettaja Katja Väärä, p. 040 318 2150
katja.vaara@kerava.fi

Erityisopettaja Sari Malkki, p. 040 318 2150
sari.malkki@kerava.fi 

Erityisluokanopettaja Anna Karjalainen, p. 09 2947 2147
anna.karjalainen@kerava.fi

Kouluisäntä Jukka Partanen, p. 040 318 2520

Keittiö (Jaakkola), p. 040 318 2223
Emäntä Merja Mäkelä
jaakkolankk@kerava.fi

Keittiö (Lapila), p. 040 318 2220
Emäntä Mervi Lindroth
lapilankk@kerava.fi

Keittiö (Päivölänkaari), p. 040 318 3392

Opettajat ovat tavoitettavissa sähköpostilla. Opettajien sähköpostiosoite:

etunimi.sukunimi (at) kerava.fi (huom. ä=a,ö=o) (poikkeukset: sari.k.hamalainen, jorma.o.laakso)

 

Päivitetty 11.11.2017 klo 09:48